עמיתי הדר

‘עמיתי הדר’ היא תכנית לימוד שבועית הבית המדרש של מכון הדר, המיועדת לצעירות וצעירים המחפשים להעמיק את עולם הלימוד והרוח שלהם. בתכנית ניתן להעמיק במגוון תחומים – גמרא, הלכה, מחשבת ישראל ועוד – לצד הזדמנות להיות עוגן וכוח מניע ביצירת קהילה לומדת ומתפללת. לצד פתיחת שערי בית המדרש לכלל הציבור, אנו מזמינים קבוצה מצומצמת יותר של תלמידים להתמסר ולהתחייב לבניית בית המדרש איתנו.
התכנית מבוססת על משבצות לימוד בהרכבה אישית, כדי להתאים ללו”ז האישי בצורה מדוייקת. מספר המשתתפים מוגבל, והמתקבלים יזכו במלגה עבור חודשי הפעילות (פרטים על המלגה בסוף העמוד). להגשת מועמדות
על התכנית בתקופת מלחמת חרבות ברזל: בתוך ימים מעורערים של חוסר וודאות, עולם התורה נותן לנו עוגן בשימור הקשר שלנו לעבודת ה’ ולקהילה שלנו. תקוותנו היא שיצירת שיגרה של לימוד תורה, דווקא בתקופה זו, תחזק ותברך את העשייה ותסייע להתמודד עם האתגרים שהתקופה מזמנת לנו.
בהתאם למצב המשתנה, מתכונת התכנית הנוכחית כוללת התחייבות לסבב של כ-6 שבועות שבסופו תינתן מלגה תמורת נוכחות מלאה במפגשים.

תאריכים לסבב הקרוב: יום שני, ג’ באדר א’, 12.2.24 – יום רביעי, י’ באדר ב’, 20.3.24

רוצה לשמוע עוד? השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם
מעוניינ.ת בודאות? הגישו כאן מועמדות

מסלולי הלימוד

1. ‘שחר אבקשך’ – מסלול בוקרימי רביעי בבוקר, בין השעות 8:15-13:15
תכנית גמרא בעיון בימי רביעי בבוקר. נלמד עם הר’ ד”ר ג’ייסון רוגוף בעיון את פרק רביעי של גיטין, בסגנון לימוד המשלב לימוד מסורתי של הגמרא ומפרשיו עם כלי ניתוח מן המחקר התלמודי המודרני.

2. ‘והגית בו’ – מסלול ערבימי שני או רביעי, בין השעות 17:15-21:45
ערב לימוד אחד בשבוע עם שני שיעורים: (1) שיעור “תורת חיים” עם סגל מכון הדר על חיים דתיים בעולם המודרני; (2) שיעור שני – בהתאם ליום הנבחר. ניתן לבחור בין:
– ימי שני בערב: תורת חיים + שיעור מחשבת ישראל – עיונים ב”איש ההלכה” של הרב סולובייצ’יק, עם הר’ אלעזר סיימון
או:
– ימי רביעי בערב: תורת חיים + שיעור גמרא וזוהר – מצילין מן השריפה: עיון תלמודי-זוהרי בעקבות פרק ‘כל כתבי’ עם ד”ר תהילה אליצור וד”ר מלילה הלנר-אשד

הגשת מועמדות

מועמדים מתבקשים למלא טופס מועמדות הכולל כמה שאלות עומק. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי במשרדי מכון הדר בירושלים. להגשת מועמדות הקליקו כאן!
לשאלות נוספות ניתן לפנות לצוות במייל israel@hadar.org.

מרכיבים נוספים

[א] שבת עמיתים
מרכיב נוסף בתכנית הוא שבת עמיתים – שבת חוויתית לכלל משתתפי התכנית (כל הקבוצות יחד) הכוללת תפילה, לימוד, ארוחות ופעילות משותפת. השבת מהווה הזדמנות למפגש מסוג אחר עם הקבוצה והמלמדים. תאריך השבת יתפרסם בהמשך.

[ב] סמינר חורף (לא חובה)
בחופשת סמסטר (פברואר 2024) נקיים סמינר בן שלושה ימים מלאים בהם יעמיקו חברי קהילת הדר הרחבה בנושא נבחר מזוויות שונות. עמיתים אשר יתחייבו להשתתפות מלאה בסמינר יהיו זכאים למלגה מורחבת. כאן ניתן לצפות בתכנים ולו”זים של סמינרים קודמים.

מלגה

המתקבלים לתכנית יזכו במלגה שתחולק בשלוש פעימות במהלך הסמסטר. המלגה מבוססת על נוכחות מלאה במפגשי התכנית, ונקבעת לפי משבצות הזמן הנבחרות:

  • עמיתים שילמדו במסלול אחד יזכו במלגה על סך 600 ש”ח.
  • עמיתים שילמדו בשני מסלולי לימוד (ערב ובוקר) יזכו במלגה על סך 1200 ש”ח.

המלגה תועבר לאחר סיום התכנית (אחרי התאריך האחרון של הסבב אליו נרשמת).

לשאלות נוספות על התכנית ניתן לפנות לצוות במייל israel@hadar.org.
נתראה בבית המדרש!