ח׳ בשבט תשפ״א

צוות מכון הדר ישראל

ר׳ אביטל הוכשטיין

נשיאת מכון הדר ישראל

הר’ אביטל הוכשטיין היא מראשי הישיבה במכון הדר ונשיאת מכון הדר ישראל. אביטל שימשה כראש תוכנית הכולל במכון פרדס וכעת עמיתה בתוכנית משכילות במכון שלום הרטמן, שם היא מלמדת וחוקרת מזה שנים רבות. אביטל לימדה תלמוד בשני המוסדות וכן שימשה כראש בית מדרש במדרשיית הרטמן לבנות. יחד עם פרופ’ חנה ספראי חיברה את הספר ‘נשים בחוץ נשים בפנים מקומן של נשים במדרש’ (ידיעות אחרונות, 2008). אביטל בוגרת תואר ראשון בתלמוד מהאוניברסיטה העברית ושוקדת על כתיבת דוקטורט באוניברסיטת בר אילן בחטיבה ללימודי מגדר. בנוסף, אביטל ממקימי קהילת שירה חדשה בירושלים.

 צרו קשר במייל

ר׳ איתן טוקר

נשיא וראש ישיבה

הר׳ איתן טוקר הינו ראש הישיבה וממייסדי מכון הדר. כראש תחום ההלכה, טוקר מנהל את המרכז להלכה וערכים של המכון. בעבר שימש איתן כחבר סגל בבית מדרש דרישה בניו יורק, בו הוא לימד תלמוד והלכה במסלול האקדמי. הרב איתן הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל. הוא בעל תואר שלישי בתלמוד מבית המדרש לרבנים באמריקה ותואר בוגר מאוניברסיטת הרווארד. הרב איתן נכלל מספר פעמים ברשימת חמישים הרבנים המשפיעים בארצות הברית של מגזין ניוזוויק. איתן הינו בוגר של תכנית ווקסנר, בין מקימי קהילת הדר בניו יורק וזוכה בפרס של קרן גרינשפון ליזמות חברתית.

 צרו קשר במייל

ר׳ אלי קונפר

נשיא ומנכ״ל

הר׳ אלי קונפר הוא ממייסדי מכון הדר ומנכ”ל המכון. אלי עסק בעבר כעיתונאי, בנקאי וחוקר הונאות מסחריות. הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד ובעל תואר שלישי בליטורגיקה מבית המדרש לרבנים באמריקה, במסגרתה הוסמך לרבנות. הוא בוגר תכנית העמיתים של קרן ווקסנר ועמית בתכנית דורות, וממייסדי מניין קהילת הדר. אלי נבחר מספר פעמים לרשימת 50 הרבנים המשפיעים של אמריקה של מגזין ניוזוויק.  אלי פרסם את הספר:

Empowered Judaism: What Independent Minyanim Can Teach Us about Building Vibrant Jewish Communities (Jewish Lights).

אלי שימש כמרצה אורח בכנס הפדרציות היהודיות בארה”ב (GA), ובכנס השנתי של רשת התורמים היהודיים, ומרצה במקומות רבים על תפילה יהודית.

 צרו קשר במייל

ר' ש"י הלד

נשיא ודיקן

הר׳ ש”י הלד, הוא הוגה, חוקר ומחנך. ממייסדי מכון הדר, הוא מכהן בו כדיקן וכראש המרכז למנהיגות ומחשבת ישראל של מכון הדר, במסגרתו כתב דברי תורה שבועיים על פרשת השבוע במשך מעל לשנה. לפני כן, הוא שימש במשך שש שנים כחוקר-אורח בקהילת הדר בניו יורק ולימד תיאולוגיה והלכה בבית המדרש לרבנים באמריקה. כמו כן, כיהן כראש אגף החינוך בארגון “הלל” של אוניברסיטת הארוורד. כמחנך ומרצה בעל שם, ש”י קיבל בשנת 2011 את פרס קרן “קובננט” להצטיינות בחינוך יהודי והופיע מספר פעמים ברשימת חמישים הרבנים המשפיעים בארצות הברית של מגזין ניוזוויק. הוא לימד בשלל מוסדות כגון מכון דרישה,  מכון מאה, הפדרציה היהודית בבוסטון והמרכז להכשרת רבנים וכיום הוא חבר בסגל ההוראה של תכנית המורשת בקרן ווקסנר. ש”י בעל תואר שלישי במדעי הדתות מאוניברסיטת הארוורד ותחומי העניין האקדמיים העיקריים שלו כוללים הגות יהודית ונוצרית מודרנית ותולדות הציונות. ספרו “אברהם יהושע השל: קריאתה של ההתעלות” יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת אינדיאנה בשנת 2013.

 צרו קשר במייל

ר' נדב ברגר

ראש בית המדרש

הר’ נדב ברגר הוא בסגל ההוראה של מכון הדר בישראל וראש בית המדרש. נדב בוגר ישיבת הדר בניו יורק (שנת תש”ע, 2009-10), ולמד בישיבת הר עציון ובישיבת מעלה גלבוע. הוא בעל תואר שני בתלמוד והלכה, תואר ראשון במקרא ולימודי יהדות ותעודת הוראה, כולם מן האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא הוסמך לרבנות בבית מדרש ‘הראל’ בירושלים, שם הוא מלמד גמרא והלכה.

 צרו קשר במייל

צוות מכון הדר ישראל

מעין פורת

רכזת תכניות

מעין פורת היא רכזת התכניות במכון הדר ישראל. מעין בוגרת התכניות של מכון הדר ישראל (קיצים 2017-2018), גדלה בירושלים, בוגרת מדרשיית הרטמן לבנות. בעלת BFA בקולנוע מהמכללה האקדמית ספיר.

 צרו קשר במייל

רותי גבריהו

עוזרת אישית לנשיאת מכון הדר ישראל

רותי גבריהו היא בוגרת תכנית הקיץ של מכון הדר (קיץ 2014), ובוגרת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בהיסטוריה, ובלימודי האסלאם והמזרח התיכון. רותי היא בוגרת מדרשת ‘באר’ בירוחם, ולמדה בבתי מדרש נוספים. כיום היא סטודנטית לתקשורת חזותית בבית הספר לאומנות ‘בצלאל’. 

 צרו קשר במייל

ש"י וולף

רכז בוגרים

ש”י וולף הוא רכז קהילת הבוגרים של מכון הדר בישראל, ובוגר תכנית הקיץ של מכון הדר (קיץ 2016). 

ש”י גדל בירושלים, למד בישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע, והיום סטודנט לרפואה באוניברסיטת בן גוריון,  ומשתתף במלגת סופי הלפרין לקידום חינוך למיניות בריאה בדרום הארץ.

 צרו קשר במייל

עידית מבורך שאג

רכזת שימור ידע

עידית מבורך שאג היא רכזת שימור הידע של מכון הדר ישראל. למדה במדרשת לינדנבאום וסיימה תואר ראשון באונ’ בן גוריון בפוליטיקה וממשל ולמודי מדינת ישראל, ותואר שני במדעי היהדות במכון שכטר, שם גם למדה בבית המדרש לרבנים וקיבלה הסמכה, לומדת במכון למנהיגות הלכתית במדרשת לינדנבאום.

 צרו קשר במייל

נריה שפירא

רכזת תקציב ואסטרטגיה

נריה היא רכזת תקציב ואסטרטגיה במכון הדר ישראל. היא בוגרת תוכנית הקיץ בישיבת הדר בניו יורק (2009), בעלת תואר ראשון בלימודי יהדות וגיאולוגיה מהאוניברסיטה העברית, ובימים אלה כותבת את עבודת התזה שלה בחוג לתלמוד באוניברסיטת תל אביב. 

 צרו קשר במייל
סגירת תפריט