כ״ג בסיון תשע״ט

צוות מכון הדר ישראל

ר׳ אביטל הוכשטיין

נשיאת מכון הדר ישראל

הר' אביטל הוכשטיין היא מראשי הישיבה במכון הדר ונשיאת מכון הדר ישראל. אביטל שימשה כראש תוכנית הכולל במכון פרדס וכעת עמיתה בתוכנית משכילות במכון שלום הרטמן, שם היא מלמדת וחוקרת מזה שנים רבות. אביטל לימדה תלמוד בשני המוסדות וכן שימשה כראש בית מדרש במדרשיית הרטמן לבנות. יחד עם פרופ' חנה ספראי חיברה את הספר 'נשים בחוץ נשים בפנים מקומן של נשים במדרש' (ידיעות אחרונות, 2008). אביטל בוגרת תואר ראשון בתלמוד מהאוניברסיטה העברית ושוקדת על כתיבת דוקטורט באוניברסיטת בר אילן בחטיבה ללימודי מגדר. בנוסף, אביטל ממקימי קהילת שירה חדשה בירושלים.

ר׳ איתן טוקר

נשיא וראש ישיבה

הר׳ איתן טוקר הינו ראש הישיבה וממייסדי מכון הדר. כראש תחום ההלכה, טוקר מנהל את המרכז להלכה וערכים של המכון. בעבר שימש איתן כחבר סגל בבית מדרש דרישה בניו יורק, בו הוא לימד תלמוד והלכה במסלול האקדמי. הרב איתן הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל. הוא בעל תואר שלישי בתלמוד מבית המדרש לרבנים באמריקה ותואר בוגר מאוניברסיטת הרווארד. הרב איתן נכלל מספר פעמים ברשימת חמישים הרבנים המשפיעים בארצות הברית של מגזין ניוזוויק. איתן הינו בוגר של תכנית ווקסנר, בין מקימי קהילת הדר בניו יורק וזוכה בפרס של קרן גרינשפון ליזמות חברתית.

ר׳ אלי קונפר

נשיא ומנכ״ל

הר׳ אלי קונפר הוא ממייסדי מכון הדר ומנכ"ל המכון. אלי עסק בעבר כעיתונאי, בנקאי וחוקר הונאות מסחריות. הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד ובעל תואר שלישי בליטורגיקה מבית המדרש לרבנים באמריקה, במסגרתה הוסמך לרבנות. הוא בוגר תכנית העמיתים של קרן ווקסנר ועמית בתכנית דורות, וממייסדי מניין קהילת הדר. אלי נבחר מספר פעמים לרשימת 50 הרבנים המשפיעים של אמריקה של מגזין ניוזוויק.  אלי פרסם את הספר:

Empowered Judaism: What Independent Minyanim Can Teach Us about Building Vibrant Jewish Communities (Jewish Lights).

אלי שימש כמרצה אורח בכנס הפדרציות היהודיות בארה"ב (GA), ובכנס השנתי של רשת התורמים היהודיים, ומרצה במקומות רבים על תפילה יהודית.

ר' ש"י הלד

נשיא ודיקן

הר׳ ש"י הלד, הוא הוגה, חוקר ומחנך. ממייסדי מכון הדר, הוא מכהן בו כדיקן וכראש המרכז למנהיגות ומחשבת ישראל של מכון הדר, במסגרתו כתב דברי תורה שבועיים על פרשת השבוע במשך מעל לשנה. לפני כן, הוא שימש במשך שש שנים כחוקר-אורח בקהילת הדר בניו יורק ולימד תיאולוגיה והלכה בבית המדרש לרבנים באמריקה. כמו כן, כיהן כראש אגף החינוך בארגון "הלל" של אוניברסיטת הארוורד. כמחנך ומרצה בעל שם, ש"י קיבל בשנת 2011 את פרס קרן "קובננט" להצטיינות בחינוך יהודי והופיע מספר פעמים ברשימת חמישים הרבנים המשפיעים בארצות הברית של מגזין ניוזוויק. הוא לימד בשלל מוסדות כגון מכון דרישה,  מכון מאה, הפדרציה היהודית בבוסטון והמרכז להכשרת רבנים וכיום הוא חבר בסגל ההוראה של תכנית המורשת בקרן ווקסנר. ש"י בעל תואר שלישי במדעי הדתות מאוניברסיטת הארוורד ותחומי העניין האקדמיים העיקריים שלו כוללים הגות יהודית ונוצרית מודרנית ותולדות הציונות. ספרו "אברהם יהושע השל: קריאתה של ההתעלות" יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת אינדיאנה בשנת 2013.

צוות מכון הדר ישראל

שרה וינברג

רכזת קהילת הבוגרים

שרה וינברג היא רכזת קהילת הבוגרים במכון הדר בישראל, ובוגרת תכנית הקיץ של מכון הדר (קיץ 2011). שרה בוגרת אולפנת שעלבים ומדרשת "שובה" בעפרה, ובעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר- אילן. בנוסף, שרה הנחתה סדנאות בתחומי חינוך ומשפט במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בתל- אביב, והדריכה תכניות שונות של זהות יהודית לנוער בארץ ובעולם. כיום, שרה היא יועצת משפטית בעמותת "עיתים" המתמחה בסיוע והכוונה בשירותי הדת בארץ.

רותי גבריהו

רכזת תוכניות

רותי גבריהו היא רכזת התכניות של מכון הדר בישראל, בוגרת תכנית הקיץ של מכון הדר (קיץ 2014). רותי בוגרת תיכון דתי לבנות "פלך" בקרית עקרון- ע"ש רות קורמן, למדה במדרשת "באר"- מדרשה קהילתית בירוחם ולאחר מכן שירתה בחיל החינוך והנוער. כיום, רותי תלמידת תואר ראשון באוניברסיטה העברית בחוגים אסלאם ומזרח התיכון והיסטוריה. בנוסף, רותי למדה בבית מדרש של "דרישה בישראל" ובבית מדרש "חברותא" באוניברסיטה העברית.

סגירת תפריט