קהילות מתפללות

מכון הדר (ע”ר) הוקם ב2018 על מנת להוות בית לקהילות תוססות ומחוייבות להלכה ולשיוויון מגדרי, המעוניינות בחיים רוחניים וקהילתיים המחוברים לחיים והמתמודדים עם אתגרי השעה.

בישראל פעילות כיום כ 50 קהילות מחוייבות הלכתית, שאינן שייכות פורמלית למסגרת ארגונית כל שהיא, ונמצאות על רצף השיוויון המגדרי. הקהילות מכונות קהילות ‘בשותף’ בעקבות יוזמה שהחלה בספטמבר 2016, ואיחדה את חלקן לדיון והפרייה הדדית שמתרחש בעיקרו ברשתות החברתיות. בקיץ 2019 מכון ‘הדר’ בשיתוף קהילת ‘שירה חדשה’, ‘הקהל’ ‘נחת רוח’ וקהילות נוספות, יזמו כנס שכלל מפגש מנהיגי הקהילות, קבוצות עבודה, דיונים ופאנלים של קהילות אלו.

מכון הדר בתמיכת קרן ‘האני’ והפדרציה היהודית של ניו יורק מניע יוזמות שונות היוצרות תשתית לפעילות משותפת של קהילות ‘בשותף’, וביניהן הכנס השנתי לקהילות, סבבי שיחות עדכון עם נציגי הקהילות, מיפוי הנתונים הארציים, איגוד מקורות הלכתיים ועזרים שונים לתפילה והנהגה, והמשך יצירת קשר בין הקהילות השונות לאורך השנה. בשנת תשפ”א נוסדה קבוצת לימוד למובילי קהילות שתהווה קבוצת עמיתים להתמודדות עם האתגרים המשותפים וחיזוק הקשרים בין הקהילות, ומתן כלים והשראה להנהגה הצעירה והמתפתחת של קהילות אלו.

מפה זו מציגה את פריסת קהילות ‘בשותף’ ברחבי הארץ. לחיצה על אחת הנקודות תגלה מידע אודות הקהילה, פרטי קשר של נציגיה, זמני מפגש וכדומה. המידע מתעדכן באופן חי בעקבות כל סבב שיחות עם נציגי הקהילות. לעדכון, שינוי או הוספת פרטים אנא שלחו מייל ל: israel@hadar.org בנוסף, אם יש לך רעיון או יוזמה הקשורה לקהילות המשותפות והשוויוניות בארץ, או אם את\ה רוצה להקים קהילה כזו באיזור מגוריך, מוזמנות\ים להיות בקשר.