סמינר תשובה תשפ”ד | ישיבה על המשבר: צוהר בית מדרשי לענייני השעה

אירוע זה עבר

יום שלישי 19.09.2023

עד יום חמישי 21.09.2023

מכון הדר

עמק רפאים 63 ירושלים

שיתוף

ישיבה על המשבר: צוהר בית מדרשי לענייני השעה
סמינר תשובה תשפ”ד

שלישי – חמישי | ד’-ו’ בתשרי | 19-21.9
מכון הדר, עמק רפאים 63, ירושלים
ההרשמה פתוחה, הקליקו

סמינר תשובה של מכון הדר מתקיים בכל שנה ומציע שלושה ימי לימוד בית מדרשי אינטנסיביים לקראת הימים הנוראים. הסמינר הוא טעימה קצרה מסוג הלימוד שמתקיים בתכנית אלול, ושל אורח חיים ישיבתי הכולל לימוד בשיעורים וחברותא, תפילה, וכן ארוחות משותפות וסליחות מוזיקליות כמיטב המסורת.
השנה נפתח יחד סוגיות הנוגעות למשבר הפוליטי והחברתי סביב הרפורמה המשפטית וסביב מערכת היחסים הסדוקה שבין מחנות שונים בעם ישראל. האם יש תקדים תלמודי לעסוק בהפרדת רשויות בימינו? מה אפשר ללמוד מספרות השו”ת על סמכותה של הנהגת הקהל לכפות את רצון הרוב על הקהילה? כיצד מצופה מאדם דתי, עם כל מערכת ערכיו הדתית, להתנהל בתוך דמוקרטיה ישראלית, במדינה שרוב אזרחיה אינם שותפים להשקפת עולמו? מן התנ”ך המשנה והתלמוד, דרך ספרות השו”ת ושירה עברית מודרנית, נחפש תמרורי דרך בית מדרשיים להליכה במשעול המפותל של חיים יהודיים ודמוקרטיים במדינת ישראל.

מבין המלמדים: ר’ אביטל הוכשטיין, ר’ נדב ברגר, ר’ ג’ייסון רוגוף, ד”ר תהילה אליצור, ד”ר מירי שליסל, ועוד!

הסמינר פתוח ומיועד לכל המעוניין להתכונן לימים הנוראים באופן מרוכז, ומהווה הזדמנות להכיר את קהילת הדר, את מוריה ואת סגנון הלימוד המשלב פתיחות אינטלקטואלית, לימוד מסורתי שאיננו מתפשר, ושיח מתמיד עם עולם ההלכה בימינו אנו.

להרשמה

לו”ז הסמינר (נתון לשינויים קלים):