י״ד בסיון תש״פ

כנס תפילה וקהילות

כנס התפילה השנתי של ישיבת הדר מיועד למובילי ומובילות תפילה בקהילותיהם השונות והמגוונות, ולחברי קהילה הרוצים להעמיק את חיי התפילה של קהילתם שלהם עצמם.

מכון הדר מבקש לתמוך בקהילות המתפללות מתוך אמונה שהמרחב המשותף יהיה כר פורה ללימוד מתוך ניסיון, העשרה, שיתוף ואפשרות לפתרון בעיות המשותפות לקהילות שונות, צעירות ובוגרות.

כנס תפילה וקהילות הוא הזדמנות לנציגי הקהילות להיפגש וללמוד מנסיונן של הקהילות הוותיקות, ורוח העשייה של הקהילות החדשות. יוצעו בו אפשרויות להתפתחות ולימוד של כישורי תפילה וקהילה, ודיון עמוק ומתמשך על מקום התפילה בחיינו, קבוצות עבודה, לימוד משותף, ועוד.

אירועים קודמים

  למה תפילה?

  יום שני, 13 בפברואר 2017

  שיחה אינטימית על תפקידה של תפילה בחיינו, בהנחיית ר׳ שושנה כהן ובהשתתפות הר׳ אלי קונפר, הר׳ נעמה לויץ אפלבאום ושי צברי.


  לפרטים »

  תפילה יוצרת שינוי

  2–3 בפברואר 2017

  סמינר לשליחות ושליחי ציבור מתחילים ומנוסים, וחברות וחברי קהילי המעוניינים להעשיר את חווית התפילה דרך שירה וניגון. בהובלת הר׳ אביטל הוכשטיין והר׳ נעמה לויץ אפלבום. בשיתוף עם קהילת שירה חדשה והר׳ אורי קרויזר מאתר הפיוט והתפילה.


  לפרטים »

  שחר אבקשך: בית מדרש לתפילה

  4 בינואר 2017 – 29 במרץ 2017

  מכון הדר ישראל וקהילת ציון קיימו יחד בית מדרש לתפילה, בימי רביעי אחת לשבועיים לתקופה של שלושה חודשים. לימדו בתוכנית: הר’ אביטל הוכשטיין – בבלי ברכות פרק רביעי הרבה תמר אלעד אפלבום – אברהם יהושע השל ‘התפילה: תשוקת האדם לאלוהים’ הסופרת פרופ’ מיכל גוברין מתוך סיפרה ‘גוף תפילה’ עם ז`אק דרידה דייויד שפירו


  לפרטים »
סגירת תפריט